Dżinsowa torba

Dżinsowa torba

Dżinsowa torba krok po kroku

Dżinsowa torba – potrzebne będą:

– dżins  ok. 1m

– płótno 16x24cm

– tkanina bawełniana na podszewkę ok. 1m

– taśma suwakowa ok. 0,5 m + 2 suwaki lub gotowe zamki

– nożyce, szpilki, guziki

Dżinsowa torba – przód, tył, dno i boki

Zaczynamy od dżinsu. Wycinamy dwa jednakowe prostokąty, które będą stanowiły przód i tył torby. Następnie wycinamy przednią kieszeń z płótna. Przecinamy kieszeń w górnej części i zaginamy płótno w miejscu przecięcia do wnętrza kieszeni na szerokość ok 0,5 cm od każdego brzegu i wszywamy zamek. Po wszyciu zamka zaginamy brzegi kieszeni pod spód i zaprasowujemy, żeby łatwiej nam się ją wszywało.

Przyszywamy kieszeń do przedniej części torby. Kolejnym krokiem jest przyszycie boków i dna torby. Potrzebny do tego będzie wycięty z dżinsu pasek o szerokości ok. 6,5 cm i długości równej 117 cm (czyli 2x długość boku + długość dołu torby). Wycinamy i przyszywamy najpierw do przodu, później do tyłu torby.

Torba dżinsowa- rączki torby

Do uszycia rączek będziemy potrzebować dwóch jednakowych pasków o szerokości 8 cm i długości 90 cm. Po wycięciu zaprasowujemy paski w odległości ok. 1 cm od brzegów. Następnie każdy pasek składamy na pół, ponownie zaprasowujemy i zszywamy.

Gdy rączki są gotowe, możemy je przyszyć. Jedną rączkę przyszywamy do przodu, a drugą do tyłu torby. Podczas przyszywania rączek do torby, musimy pamiętać przy tym, żeby zostawić ok 5 cm odległości od górnych brzegów torby na wszycie podszewki i zamka.

Dżinsowa torba – Podszewka

Wycinamy dwa prostokąty + pasek na boki i dno o identycznych wymiarach co torba. Wycinamy i przyszywamy kieszonki według uznania. U mnie była jedna na komórkę, a druga na długopisy i drobne szpargały.

Następnie przyszywamy bok najpierw do przodu, później do tyłu podszewki. Wkładamy gotową podszewkę do torby i zostało już tylko wszycie zamka.

Dżinsowa torba – wszycie zamka.

Jeśli macie taśmę suwakową należy na początku nałożyć suwak na taśmę. W tym wpisie poniżej znajdziecie jak to zrobić –> klik.

Wycinamy dwa dżinsowe paski o długości górnego brzegu torby + 2 cm i szerokości ok. 4 cm. Do każdego boku przyszywamy zamek. Docinamy brzegi materiału tak, by po włożeniu do torby idealnie do niej przylegały. Następnie wycinamy dwa dżinsowe paski o długości ok. i szerokości ok. 5 cm i doszywamy je do dżinsu z zamkiem. Na koniec przycinamy tak, by po włożeniu do torby nic nie odstawało.

Zszycie wszystkich elementów

Gdy mamy już wierz torby, podszewkę i zamek, składamy wszystko razem i łączymy.

Podszewka powinna być włożona prawą stroną tak, by kieszonki były widoczne po otworzeniu torby. Natomiast dżinsową część z zamkiem przykładamy prawą stroną do prawej strony przodu torby i zszywamy. Najpierw z jednej, później z drugiej strony.

Na koniec stębnujemy górę torby no około w jak najmniejszej odległości od brzegu torby.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnym z realizacją odpowiedzi na komentarz. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.