Mały miś

Mały miś

Tym razem mały miś powstaje z myślą o dzieciach z wadami serca, objętych opieką przez Fundację Cor Infantis http://corinfantis.org/.

Ten jeden mały miś to na razie prototyp.  Chciałam zobaczyć jak będzie wyglądał, ale też sprawdzić jak przebiega sam proces jego szycia. Dzięki temu wiem, co powinnam poprawić, żeby mały miś się bardziej podobał.


Mały miś – krok po kroku


Poniżej zobaczycie, jak uszyłam małego pluszowego misia. Najpierw opiszę co po kolei robiłam, a następnie pokażę na zdjęciach cały proces jego powstawania.

Jak powstawał mały miś

1. Szkic misia na papierze

Mały miś z założenia miał być prosty, stąd też taki wzór.

2. Wycinamy kształt misia z papieru

Kształt misia i uszy wycięłam z papieru, który posłuży jako szablon.

3. Odrysowujemy misia na materiale

Następnie odrysowałam wycięty kształt na materiale. Przód misia to polar minky, natomiast tył to tkanina bawełniana. Rysujemy misia na lewej stronie obydwu materiałów i wycinamy dodając ok. 1 cm do linii rysunku, żeby mieć miejsce na zszycie materiałów.

4. Szyjemy uszy

Następnie przygotowałam do uszycia uszy. Wycięłam je z papieru, odrysowałam kształt na materiale i wycięłam. Przyłożyłam wycięte uszy prawymi stronami do siebie, tak żeby na zewnątrz była widoczna lewa strona materiału.


Siadamy do maszyny


łucznik

Szyjąc na maszynie pamiętałam o tym, żeby zostawić jeden niezaszyty brzeg, każdego z uszu, w celu przewrócenia ich po zszyciu na prawą stronę.

5. Przyszywamy podstawę nosa

Kształt podstawy nosa wycięłam z filcu. Następnie przyfastrygowałam go do pluszowego materiału i przyszyłam na maszynie. Czarny nosek przyszyłam do podstawy na samym końcu. Można też taki czarny pomponik przykleić przy użyciu kleju na gorąco.

6. Połączenie wszystkich elementów przed zszyciem

Przed zszyciem całego misia, odwrócone do góry nogami uszy schowałam pomiędzy dwiema warstwami materiału i przypięłam je szpilkami. Podobnie, jak w przypadku uszu, należy zostawić niezaszyty brzeg, przez który będzie można przewrócić małego misia na prawą stronę i wypełnić go.

7. Wyszycie oczu

Przed wypełnieniem, wyszywamy oczy. Teraz wiem, że jak będę szyć kolejne misie, zmienię albo grubość nici albo materiał, ponieważ w minky czarny kordonek prawie „utonął”.

8. Szycie i wypełnienie

Po wyszyciu oczu wypełniłam misia kulką silikonową, zaszyłam brzeg na brzuchu i gotowe.

9. Kokardka

Na koniec przyszyłam misiowi kokardkę. Przez środek prostokątnego obrębionego kawałka materiału przeciągnęłam nitkę i wyszła kokardka, którą następnie przyszłam do misia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnym z realizacją odpowiedzi na komentarz. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.