O mnie

Mam na imię Monika. Z wykształcenia jestem magistrem Ochrony środowiska i Filologii angielskiej. Oba kierunki są mi bardzo bliskie. Pierwszy, ponieważ staram się żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym i w tym duchu rozwijam swoją pracownię krawiecką. Drugi kierunek jest obecny w mojej codziennej pracy. Natomiast to, co najbardziej pokochałam w szyciu, to sam proces tworzenia. Od szkicu, czy pomysłu przez projektowanie, krojenie, prasowanie i na samym końcu zszywanie.

Monitki powstały właśnie z ciekawości i chęci tworzenia. Na początku szyłam głównie poduszki, kocyki i inne przedmioty z myślą o dziecięcych pokoikach korzystając ze wszelkich dostępnych źródeł, a poza tym popełniałam wiele błędów, dzięki którym zdobywałam nowe doświadczenie. Zszywałam kawałki materiałów nie do końca wiedząc co dokładnie z tego powstanie.

Jednak im częściej siadałam do maszyny, tym bardziej czułam potrzebę zgłębiania wiedzy nie tylko praktycznej, ale i teoretycznej dotyczącej łączenia kawałków tkanin ze sobą, ich właściwości, oddziaływania na skórę i środowisko. Chciałam mieć większy wpływ na efekt końcowy swojej pracy.

Wraz z ciekawością przyszedł czas na tworzenie odzieży. Dzięki zaufaniu i wsparciu serdecznych koleżanek zaczęłam szyć sukienki właśnie dla nich. Następny etap przyszedł bardzo naturalnie. Zapisałam się do Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych na zawodowy kurs Projektowania i wytwarzania wyrobów odzieżowych, gdzie poznałam podstawy tworzenia odzieży.

Szyję odzież głównie dla kobiet i dziewczynek wyłącznie z tkanin naturalnych produkowanych w Polsce i we Włoszech. Wszystkie ubrania powstają w mojej maleńkiej pracowni w Lublinie.

Jeśli masz jakieś pytania, zapraszam do kontaktu.