Pluszowy króliczek

Pluszowy króliczek

Pluszowy króliczek

Z tego posta dowiecie się, jak powstaje prosty do uszycia pluszowy króliczek. Składa się z niewielu elementów. Wystarczy kawałek materiału, filc lub pompon na nos i włóczka lub mulina do wyszycia oczu.

Przed przystąpieniem do szycia, sprawdź, co będzie potrzebne.

Żeby pluszowy króliczek był miły w dotyku, wykorzystałam gładkie, jasnoszare minky. Tył króliczka uszyłam z bawełny w drobne niebiesko-białe paski. Przy szyciu uszu zamieniłam materiały, tzn. tkaniny z tyłu użyłam na przód uszu i odwrotnie.
Do uszycia nosa można wykorzystać kolorowy filc lub mini pompon. Ostatni element, czyli powieki i rzęsy wyszyłam czarną muliną.
Wnętrze króliczka wypełniłam kulką silikonową.
Poduszkę można spokojnie prać w pralce w 30 (a nawet 40) stopniach.


Pluszowy króliczek – krok po kroku


1. Rysujemy i wycinamy.

Rysujemy kształt królika na papierze. Wycięty wzór przykładamy do materiału, odrysowujemy i wycinamy dodając ok. 1 cm do brzegu.

2. Wyszywamy oczy.

Odmierzamy równą odległość od prawego i lewego brzegu, tak żeby oczy były symetryczne. Zaznaczamy, najlepiej fastrygą, miejsce w którym mają się znaleźć oczy z rzęsami i wyszywamy je ręcznie. 

3. Szyjemy uszy.

Wycinamy kształt uszu z materiału. Ja wykorzystałam tutaj materiał minky na tył uszu, a bawełnę w paski na przód. Przykładamy kawałki materiału prawymi stronami do siebie i zszywamy uszy zostawiając wolny brzeg na samym dole, który połączymy z głową króliczka.

4. Przyszywamy nos.

Jeśli wybieracie nos z filcu, wystarczy wyciąć odpowiedni kształt, np. serce i albo przyszyć do twarzy króliczka albo przykleić klejem na gorąco. Można też użyć gotowych mini pomponów i po uszyciu króliczka przykleić do jego twarzy.

5. Zszywamy przód i tył.

Składając materiał prawą stroną do wewnątrz, łączymy przód i tył króliczka pamiętając o uszach ułożonych do wewnątrz (tak, jak w przypadku psa maskotki). Następnie fastrygujemy całość i zszywamy ze sobą na maszynie. Na spodzie zostawiamy miejsce na wypełnienie.

6. Szyjemy łapki.

Łapki szyjemy według wzoru z psa maskotki. Wycinamy kształt łap, odrysowujemy je na materiale i wycinamy. Przykładamy wycięte łapy prawymi stronami do siebie i zszywamy zostawiając wolny brzeg, żeby można je było przewrócić na drugą stronę.

Po zszyciu wypełniamy królika np. kulką silikonową i na koniec zaszywamy spód razem z łapkami.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnym z realizacją odpowiedzi na komentarz. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.