Wielkanocny zajączek

Wielkanocny zajączek

Wielkanocny zajączek

Wielkanocny zajączek powstawał dokładnie tak, jak pies maskotka lub mały miś.

Wielkanocny zajączek w przyspieszonym tempie. Poniżej możecie zobaczyć etap przygotowania do szycia w skrócie.

Potrzebujemy:

  • dwa rodzaje materiału
  • kolorowy filc
  • mini pompony
  • wypełnienie

Wielkanocy zajączek – krok po kroku

1. Rysujemy kształt zajączka na papierze

Przykładamy wycięty z papieru kształt do materiału. Możemy go przypiąć szpilkami, żeby równo odrysować kształt. Rysujemy zajączka na lewej stronie materiału.

2. Wycinamy zajączka z materiału

Wycinamy przód i tył zajączka dodając ok. 1 cm do linii rysunku, żeby mieć zapas na szef. Do uszycia zajączka użyłam dwóch różnych materiałów. Na przód wykorzystałam szarą dzianinę, na tył tkaninę bawełnianą w kratkę. Obydwa materiały pochodzą z recyklingu, czyli z szafy. 😉

3. Przyszywamy oczy, nos i policzki zajączka

Przygotowujemy oczy i policzki z filcu, a następnie wycinamy je i przyszywamy do przodu zajączka. Jako nos i tęczówki oczu posłużyły mi gotowe mini pompony, które przykleiłam klejem na gorąco.

4. Zszywamy zajączka

Przykładamy prawe strony materiału do siebie i zszywamy zajączka zostawiając wolny brzeg na wypełnienie. Następnie przewracamy zająca na prawą stronę i wypełniamy np. kulką silikonową. Na koniec zaszywamy wolny brzeg i gotowe.

maskotka_zając
wielkanocny zajączek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnym z realizacją odpowiedzi na komentarz. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.