Tunika dla dziewczynki

Tunika dla dziewczynki

Tunika dla dziewczynki

Gdy szyłam tą tunikę dla dziewczynki nie myślałam o jej późniejszym przeznaczeniu, czyli nie zastanawiałam się kiedy córka z niej wyrośnie i jak długo będzie ją nosić.

Czas pokazał, że po dwóch latach tunika dla dziewczynki zamieniła się w bluzeczkę, która nie jest ani za mała, ani za ciasna, ma tylko rękawy o długości 3/4, ale kto powiedział, że rękawy mają być długie? 😉

Myśl o szyciu ubrań dziecięcych raz na kilka lat jest bardzo pozytywna w kontekście zarówno dbania o środowisko, jak i motywująca pod kątem braku konieczności corocznej wymiany garderoby.

Tunika może być przedłużonym t-shirtem, który również łatwo stworzyć bez wykroju posługując się jedynie bluzką kupioną w sklepie. Ja na początku szyłam bazując wyłącznie na gotowych ubraniach z szafy.

Poniżej prosty przykład sukienki, która powstała przez doszycie paska tkaniny do dołu t-shirta. Przyszyty pasek stał się falbanką, natomiast bluzka przemieniła się w sukienkę.

https://monitki.pl/dziewczeca-sukienka-na-bazie-t-shirta

dwa lata później 🙂

Komiksowa dresówka pętelka z dresowka.pl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnym z realizacją odpowiedzi na komentarz. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.