Poduszka lisek

Poduszka lisek

Poduszka lisek powstała z myślą pomagania. Pierwotnie liski miały się po prostu znaleźć w Fundacji „Dobrze, że żyjesz” im. Karoli Majewskiej. Jednak po kilku rozmowach z założycielem Fundacji, dostałam „zlecenie” na uszycie pluszaków i wystawienie ich na sprzedaż podczas tegorocznej zbiórki. Tak też się stało.

Nie zdążyłam osobiście poznać Karoliny. Na początku była dla mnie tylko (albo aż) chorą córką serdecznego znajomego. Jej historię poznawałam przez jego wpisy na FB i jej bloga (https://nelakaroli.blogspot.com). Choroba Karoliny wymusiła na niej spędzanie czasu w szpitalach i to tam właśnie poczuła chęć zaopiekowania się porzuconymi dziećmi. Po jej śmierci to dzieło kontynuuje jej tata, Ryszard. Założył Fundusz „Dobrze, że żyjesz” im. Karoli Majewskiej, by walczyć o lepszy los dla pozostawionych samym sobie noworodków. Moje monitki, to tylko kropelka dla Funduszu, ale wierzę, że dobroczynna. Miałam przyjemność uszyć kilka poduszek-zwierzątek na zorganizowaną w tym roku pierwszą zbiórkę. Wszystkie środki zostały przekazane na cele Funduszu bezpośrednio do puszek wolontariuszy, natomiast pluszaki, których nie udało się sprzedać powędrują do szpitala dziecięcego w Lublinie.

Jako inspiracja posłużyły mi liski, które znalazłam na Pintrest. Wszystkie materiały to pozostałości po innych uszytkach, także można śmiało zaszaleć z kolorami i teksturami 🙂

Poduszka lisek jest naprawdę prosta. Ja wykorzystałam do jej uszycia dwa rodzaje materiałów, kawałek kolorowego filcu i włóczkę do wyszycia oczu.

Poduszka lisek – co będzie potrzebne?


co_potrzebne

Do uszycia poduszki-lisa potrzebujemy dwóch rodzajów materiału, z których wycinamy przód i tył głowy lisa oraz pyszczek i uszy.

Następnie wycinamy policzki i nos z kolorowego filcu.

Kiedy mamy już wycięte wszystkie elementy, możemy przystąpić do szycia. Najpierw przyszywamy pyszczek, nos i policzki oraz wyszywamy oczy z włóczki lub muliny. Później zszywamy uszy zostawiając jeden wolny brzeg na wypełnienie. Gotowe elementy łączymy ze sobą i zszywamy przód i tył głowy lisa pamiętając o wolnym brzegu na wypełnienie. Gdy poduszka jest już pełna można ją zaszyć i gotowe!


Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Fundusz! <3 <3 <3

Stoisko Funduszu

https://www.facebook.com/monitki/?ref=bookmarks
https://www.facebook.com/monitki/?ref=bookmarks


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnym z realizacją odpowiedzi na komentarz. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.