Jak uszyć poduszkę owcę?

Jak uszyć poduszkę owcę?

Już niedługo Święta Wielkanocne, więc możemy pomyśleć o świątecznych dekoracjach. Dlatego dzisiaj o tym, jak uszyć poduszkę owcę. Potrzebowałam dużej poduchy, na której spokojnie może usiąść dziecko bawiące się na podłodze. Taka była moja pierwsza myśl. Jednak przeznaczenie owcy ostatecznie się zmieniło i po uszyciu pełni funkcję wielkiej poduszki do spania. Ostatecznie dzieci same wybierają przeznaczenie przedmiotów, które je otaczają 😉

Czego potrzebujemy?

Sposób wykonania jest bardzo podobny do pozostałych poduszek-zwierzaków –> https://monitki.pl/poduszka-kot-pomysl-na-prezent/

Jak uszyć poduszkę owcę – krok po kroku

1. Rysujemy i wycinamy

Rysujemy kształt poduszki na papierze lub od razu na materiale, a następnie wycinamy głowę i uszy owcy. Ja wykorzystałam tutaj biały polar minky w tłoczone kropki.

2. Przygotowujemy uszy

Wycinamy uszy w taki sposób, aby po przyłożeniu ich do siebie, stanowiły lustrzane odbicie (większym wcięciem do wewnątrz). Kiedy mamy już wycięte uszy z polaru, wycinamy pomniejszony o ok. 1 cm kształt uszu z różowego filcu. Najpierw naszywamy filc na prawą stronę uszu. Następnie zszywamy uszy prawymi stronami do siebie zostawiając wolny brzeg na wypełnienie. Po zszyciu przewracamy uszy na prawą stronę i wypełniamy np. kulką silikonową.

3. Wycinamy z filcu pozostałe elementy

Wycinamy kształt oczu, nosa i pyszczka owcy. Do pyszczka przyszywamy nosek i wyszywamy ręcznie uśmiech. Następnie do twarzy owcy przyszywamy oczy i pyszczek.

4. Przyszywamy grzywę

Na koniec, przed zszyciem wszystkich elementów, wycinamy z różowego minky grzywę owcy i przyszywamy ją pamiętając o podwinięciu brzegów materiału.

5. Zszywamy przód i tył głowy

Składając materiał prawą stroną do wewnątrz, łączymy przód i tył głowy owcy. Do środka układamy uszy. Następnie fastrygujemy i zszywamy na maszynie. Zostawiamy na spodzie głowy miejsce na wypełnienie. Po zszyciu głowy przewracamy ją na prawą stronę i przez zostawiony otwór wypełniamy poduszkę np. kulką silikonową. Na koniec zaszywamy wolny brzeg poduszki.


https://www.facebook.com/monitki/
https://www.facebook.com/monitki/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnym z realizacją odpowiedzi na komentarz. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.