Poduszka kot – pomysł na prezent

Poduszka kot – pomysł na prezent

Poduszka kot 

Z tego posta dowiecie się, jak krok po kroku powstaje najprostsza poduszka kot. Szyłam ją pierwszy raz, więc jeśli się zastanawiacie czy można, można. Bez przygotowania, z podarowanymi materiałami i wskazówkami „prezentodawcy”. Właściwie tyle wystarczy. Jak zwykle w przypadku tworzenia czegoś nowego, przyczyną była prośba o uszycie podusi na prezent. Miał nie być jak inne koty, no i o to w tym wszystkim chodzi. Może nie są idealne, doskonałe, piękne, ale wykonane własnoręcznie i nie znajdzie się na świecie drugi taki sam.

Przed przystąpieniem do szycia, sprawdź, co będzie potrzebne.

Na przód poduszki wykorzystałam gładkie, różowe minky. Tył uszyłam z bawełnianej kolorowej tkaniny. Przy szyciu uszu zamieniłam materiały, tzn. tkaniny z tyłu użyłam na przód uszu i odwrotnie.
Do uszycia nosa i wąsów wykorzystałam biały i szary filc, a oczy wyszyłam czarną muliną. Wnętrze poduszki wypełniłam kulką silikonową.
Poduszkę można spokojnie prać w pralce w 30 (a nawet 40) stopniach.

Poduszka kot – krok po kroku

1. Rysujemy i wycinamy.

Rysujemy kształt poduszki na papierze lub od razu na materiale, a następnie wycinamy głowę i uszy kota.

2. Wyszywamy oczy.

Odmierzamy równą odległość od prawego i lewego brzegu, tak żeby oczy były symetryczne. Zaznaczamy, najlepiej fastrygą, miejsce w którym mają się znaleźć oczy z rzęsami i wyszywamy je ręcznie. Ja użyłam czarnej muliny.

3. Przyszywamy nos i wąsy

Najpierw nosek w kształcie serca przyszywamy na maszynie do białego filcu. Następnie biały filc przyszywamy do twarzy kota, po czym fastrygujemy wąsy i przyszywamy je na maszynie.

4. Szyjemy uszy.

Wycinamy kształt uszu z materiału. Ja wykorzystałam tutaj materiał z tyłu głowy na przód uszu i odwrotnie – materiał z przodu głowy był jednocześnie tyłem uszu. Przykładamy materiały prawymi stronami do siebie i zszywamy uszy zostawiając wolny brzeg na wypełnienie. Następnie fastrygujemy je do głowy kota.

5. Zszywamy przód i tył głowy.

Składając materiał prawą stroną do wewnątrz, łączymy przód i tył głowy kota. Następnie fastrygujemy i zszywamy ze sobą na maszynie. Zostawiamy na spodzie głowy miejsce na wypełnienie. Po zszyciu głowy przewracamy ją na prawą stronę i przez zostawiony otwór wypełniamy poduszkę np. kulką silikonową.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnym z realizacją odpowiedzi na komentarz. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.